New York Uçak Bileti

Sevdiğiniz şarkıyı üst üste dinlemek, okuduğunuz kitabı tekrar okumak gibidir New York City, geleni tekrar ve tekrar gelmek istetir ve defalarca da gelseniz bu his sizin yakanızı bırakmaz. Kaç kere gitseniz de hiç sıkılmaz, her gittiğinizde bambaşka tatlar alırsınız bu şehirden. Eğer renkli ve hareketli bir şehir hayatını çok seviyorsanız NYC sizin için biçilmiş kaftan, rengarenk ışıklı bu şehri sevmemeniz işten bile değil. 

Siz de NYC‘nin bu rengarenk hayatını keşfetmek istiyorsanız , hemen en ucuz New York uçak biletini rotaradar.com üzerinden hızlı ve güvenli bir şekilde sorgulayın, binlerce tarifeli ve düşük maliyetli havayolu seçenekleri arasından en uygun New York uçak biletini bulun ve seyahatinize ilk adımı atın.

New York eyaletinin en büyük şehri New York City ‘e kısaca NYC diyorlar. "Big apple" yani büyük elma lakabının yanı sıra "City never sleeps" yani "Uyumayan şehir" olarak da bilinir NYC. 

New York için gezmesi kolay bir şehir diyebiliriz , çünkü burası inanılmaz bir sokak düzeni sahip. Manhattan,  kuzeyden güneye inen  bulvarlar ve bunları dik açıyla kesen caddelerden oluşuyor. Bulvarlar da, caddeler de sayılar ile isimlendirilmiş NYC ‘de. Bir de Broadway herkesin bildiği meşhur bir bulvarı var ki Manhattan adasını boydan boya çaprazlamasına kesiyor. Broadway'in diğer diğer bulvarlar ile kesiştiği noktalar genelde görmeye değer meydanların olduğu yerler.

Times Square de Broadway'in 7. bulvarı ile kesiştiği 47. caddede bulunan muhteşem bir yer. Nereye bakacağınızı şaşırabilmeniz çok mümkün burada. Işıklar gözünüzü alıyor, yüzlerce pano da adete size göz kırpıp duruyor, burada bütün turistlerin yaptığı gibi fotoğraf çekme ve çekilme hastalığına yakalanabilirsiniz.

Geceyi gündüze çeviren lcd ekranlar, patlayan flaşlar, kalabalık, insanlar, her dili duyduğunuz uğultu zaman kavramını unutturan bir öğe halini alıyor. Evet burası Times Square. Uyumayan şehrin uyumayan meydanı. Hiç sıkıcı gelmiyor dev lcd ekranlarda aynı reklamları izlemek, her seferinde farklı zevk veriyor.

Ambulans sesleri eşliğinde yürümek Manhattan sokaklarında, sanki bir film setindeymiş gibi hissettirecek size , hiç şaşırmayın. Hep filmlerde gördüğünüz Amerika burası tam da işte.. Her sokağa her caddeye girdiğiniz de “ben burayı bir film sahnesinden hatırlıyorum.” Hissine kapılmanız çok olası…şaşırmayın sadece size değil ilk defa gelen herkesin yaşadığı his böyleymiş.

Manhattan’ı gezmek için güzel bir plan yapmalısınız. Öncelikle New York'ta gezilmesi görülmesi gereken yerleri listeleyelim. Bu sıraladığımız yerler NYC' nin en önemli turistik yerlerinden. Zaten her turist öncelikle buraları görmek istiyor. Nereler buralar diyecek olursanız:

-        Times Square

-        Madison Square Garden

-        Empire State

-        Central Park

-        Financial District (Wall St. ve World Trade Center)

-        Little Italy

-        Chinatown

-        Rockefeller Center

-        Brooklyn Bridge

-        Statue of Liberty (Özgürlük Heykeli)

-        Yankees Stadium

New York ucuz uçak biletinizi  rotaradar.com üzerinden sorgulayarak tarifeli ve düşük maliyetli havayollarının indirim ve fırsatlarını ücretsiz bir şekilde karşılaştırabilirsiniz. Şimdi bir tıkla en ucuz New York biletini alıp , bu muhteşem heyecanı ve deneyimi yaşamaya hazırlanabilirsiniz. New York City tüm ihtişamıyla size göz kırpıyor!

La Guardia Havaalanı

Uçak Bileti

John F. Kennedy Uluslararası Havalimanı

Uçak Bileti