Düsseldorf Uçak Bileti

Adeta bir moda şehri haline gelmiş olan Düsseldorf’ta harika bir tatile ‘’Hayır’’ diyemeyeceksiniz. Hemen Düsseldorf uçak biletinizi alın, bu eşsiz şehre ‘’Merhaba’’ demek için daha fazla beklemeyin. En ucuz Düsseldorf uçak biletinizi Rotaradar'da bulun, fırsatları kaçırmadan harika bir tatilin kapılarını aralayın.

Ren nehri kıyısında moda ve fuar şehri olan Düsseldorf  Kuzey Ren-Vestfalya eyâletinin başkentidir. Adını Düssel deresinden almıştır. Şehre ılıman iklim hakimdir. Fazlaca yağış aldığı için temmuz ayından sonraki yaz ayları şehri ziyaret için idealdir.
 
Bu güzel şehirde gidip görülecek birçok yer vardır. Bunları sizin için derledik…

Rhine Kulesi: 1979-1982 yıllarında inşa edilmiş kule 24,5 metre yüksekliğindedir. Kulenin üzerinde kendi ekseninde dönen bir restoran bulunmaktadır böylece şehri mükemmel bir açıdan izlemek mümkündür. Kulenin gözlem kısmından havanın iyi olduğu zamanlarda Bergische Land’a kadar şehri izlemek mümkündür.

Köln Dom Katedrali:  Hristiyanlık Katolik mezhebinin ibadethanesi olan katedralin yapımı 623 yıl sürmüştür. 7000 m2 alanda kurulu olan yapı gotik tarzda yapılmıştır ve 1800 yılından beri hizmet vermektedir. Birleşmiş Milletlerin Eğitim Bilim ve Kültür Örgütü Dünya Mirasları içine alınmış olan eser UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesine de alınmıştır. Kuzey Avrupa’nın en büyük, dünyanın üçüncü büyük ibadethanesidir.

Benrath Sarayı ve Parkı: 45 dönümlük alana kurulu park, pek çok canlıya ev sahipliği yapmaktadır. Sarayın içinde müzede bulunmaktadır. Park 17. Yüzyıl'dan beri kullanılmaktadır. Keyifli bir yürüyüş ve dinlenme için şehrin en ideal noktasıdır.

Aziz Andreas Kilisesi: 1622-1629 yıllarında barok tarzında inşa edilmiş Katolik manastır kilisesi içinde İsa ve havarilerinin heykelleride yer almaktadır.

Ludwig Müzesi ve Flarmoni Orkestrası: 1986 yılında açılan binada flarmoni orkestrası canlı konserler vermektedir. Picasso gibi önemli sanatçıların da eserlerini barındıran müze çağdaş sanatın en önemli adreslerindendir.

Hohenzoller Köprüsü: şehrin eşsiz manzarası için ilk gidilecek yer olan köprünün diğer adı da uç demirli köprüdür.

Salvador Kilisesi: 14. Yüzyılda gotik tarzda inşa edilmiş kilisede haritacı Gerardus Mercatur’un mezarı da bulunmaktadır.

Westhphalian Parlamento Binası: kentin simgesi haline gelen bir diğer binadır.

Konigsallee Caddesi: şehrin en canlı noktası olan caddede mağazalar, restoranlar, kafeler ve huzur bulabileceğiniz bir de göl bulunmaktadır.

MarkPlatz: canlı kartpostal görüntüsünü bulabileceğiniz noktadır. Binanın dışı tamamen sarmaşıklarla çevrilidir.
 
Düsseldorfta ne yenir? Yerel lezzet olan hardallı biftek ve kuru üzümle marine edilmiş dana eti ile hazırlanmış ‘’Flönz’’ yemeği ilk akla gelenlerden. Bezelye çorbasını da unutmamak gerek. Bira ülkesi olan Almanya’da her çeşit birayı da tatmak mümkündür. 
 
Yaz aylarında pek çok fuara ev sahipliği yapan şehrin en önemli etkinliği Şubat ayında gerçekleşen Dusseldofer Karnavalı’dır. Bunların yanı sıra sık sık sokak partileri de düzenlenmektedir.

Alışveriş için mükemmel bir nokta olan Düsseldorf  alışveriş merkezleri, yerel pazarlar ile geniş yelpazeye sahiptir. Tasarım ürünler ve ünlü mağazarın butikleri ile alışveriş severlerin kalbini çalacak seçenekleri barındırmaktadır. Killepitsch, Hanf Haus alışveriş merkezlerine örnektir. Şehrin kendine özgü bitkisel içkileri hediyelik olarak tercih edilebilir.
 
Masal kitabından bir sayfa tadında sokakları, moda dergisinden fırlamış sanacağınız insanlarıyla rüya gibi bir şehir olan Düsseldorf’a yola çıkmak için beklemeyin. En ucuz Düsseldorf uçak biletinizi rotaradar.com üzerinden sorgulayın, masal gibi bir tatilin kapılarını aralayın! 

Düsseldorf Havaalanı

Uçak Bileti