Barselona Uçak Bileti

En Ucuz Barselona uçak biletleri Rotaradar'da yüzlerce düşük bütçeli ve tarifeli havayolu şirketinin uçuş alternatifleriyle sizleri bekliyor.

Hiç sıkılmadığınız ve aradığınız her şeyi hiç uğraşmadan bulabileceğiniz bir şehir düşünün ve kafanızı hiç yormadan cevap verin: Katalanya'nın başkenti Barcelona. Kültür , yemek , gece hayatı , futbol ve sanat; bu saydıklarımızdan daha fazlasını bulacağınıza emin olabilirsiniz. Barcelona öyle bir iki defa gidilip ben Barcelona'yı gördüm denecek bir şehir değil. On defa da gitseniz yine gitmek isteyeceğiniz ender şehirlerden biridir dünya üstünde, bu sebeple şehri gezip bitireyim diye düşünüp seyahatinizi oldu bittiye getirmemenizi, yavaş yavaş, tadını çıkara çıkara gezmenizi tavsiye ediyoruz.

Öncelikle Barselona'da Katalan kültürü ile karşı karşıya olduğunuzu aklınızdan çıkartmayın. "Barcelona is not Spain" sloganına istinaden her yere kültürel imzalar atılmış ve yerel halk bu konuda fazlasıyla da hassas. Fazlasıyla zengin olan Katalan bölgesinde ihtişamlı müzeleri görebilirsiniz. Sanatsal ve görsel açıdan özellikle mimari açıdan gözleriniz resmen zevkten dört köşe olacak. Şehrin en önemli şahsiyetlerinden Gaudi şehri tamamen çizgisel yani köşeli olarak tasarlamış. Barça'nın dümdüz yollarında , keskin çizgilerle karelere bölünmüş caddelerinde dolaşmak sizi inanılmaz keyif verecek. 
Gaudi bizlere modernizmi yansıtıyor. Avrupa buymuş yani dedirtiyor bir nevi. Dediğimiz gibi kare olan şehri yürüyerek dolaşmak çok kolay. Gaudi dışında Picasso , Salvador Dali gibi efsane sanatçılara ev sahipliği yapmış şehir karşınıza her an bir estetik ve sanat dehası çıkartmayı vaat etmiyor , direk sunuyor. Baselona seyahatinizi ne kadar uzatırsanız o kadar iyi. Çünkü gezmekten bıkmayacak ve gezmekle bitiremeyeceksiniz bu şehri. Bu sebeple kalış sürenizi uzun tutmanızda fayda olduğunu şiddetle söylememiz gerekiyor.

Barselona büyük ihtimalle Avrupa'daki en çok gezilecek yeri olan şehirlerden biri, bu yüzden listenizi hazırlayıp biraz planlı olmak bu anlamda seyahatinizi çok daha keyifli ve güzel deneyimlerle hatıralaştıracak . Harita üzerinde yakın yerleri belirleyerek günlük planlar hazırlamak bu anlamda yapabileceğiniz en  faydalı  şey olacaktır. Barselona’yı içinize sinecek şekilde gezmek için en azından 4 gün ayırmanız gerekebilir.
Şimdi, daha kolay ve hızlı plan yapabilmeniz açısından Barselona'da gitmenizi tavsiye ettiğimiz yerleri listeleyecek olursak:
Park Guell, Gaudi’nin tamamlayamadığı fakat bu kadarıyla bile estetik bir harika yarattığı güzel bir alan. Hayal dünyasından çalınıp dünyaya getirilmiş gibi. Aynı zamanda şehrin simgesi olan kurbağa heykeli de burda bulunuyor. 

La Sagra de Familia: İnsan aklının ve yeteneğinin neler yapabileceğinin ve  neleri yapamayacağını  şehrin bu sembolünü gördüğünüz de kolayıkla anlayabileceksiniz. Hem gündüz hem akşam ziyaret etmenizde fayda var zira gündüz ince işçiliği, akşam ışıkların güzelliğini görebilirsiniz.

Casa Mila: Gaudi evleri arasında ziyaret edilmesi gereken olanıdır ayrıca evin terasından tüm şehri panoramik olarak görmek çok keyifli. Bina tamamen doğal taşlardan yapılmış ve her detayı çok şaşırtıcı. 

La Rambla: Avrupa’da İstiklal Caddesi ile kıyaslanabilecek tek yer. Buraya  hem sabah, hem öğleden sonra, hem akşam üzeri gitmenizi tabsiye ederiz. Hafta içi gece Barça gece hayatı başka bir yerde hayat buluyor. Sabah ressamlar, öğlenden akşama kadar maskeli sokak sanatçıları, tüm gün müzisyenler, akşamüstü cambazlar, geceye doğru gençler... 
 
Dali Müzesi: Dali'nin yaşadığı evdir. Günümüzde müzeye dönüştürülmüş durumda. Mutlaka zaman ayırıp gitmeniz gereken bir yer. Çok da fala bir şey söylememize gerek yok.

Çikolata Müzesi: Çikolatanın kakao tanesinden itibaren nasıl yapıldığı anlatılmakta ve çikolatadan yapılan heykeller sergilenmekte bu müzede…Çok keyf alacak ve bütün heykellere bir diş atmak isteyeceğinizden hiç şüpheniz olmasın.

En uygun Barcelona  uçak biletlerini rotaradar.com ile bulabilir, seyahatinizi en hesaplı yoldan gerçekleştirebilirsiniz. Barcelona uçak biletinizi hemen alın ve bu muhteşem şehri gezmeye başlayın!

Barcelona Havaalanı

Uçak Bileti